Belív: 4 színnyomás
Méret: 235 x 250 mm
Raktárkészlet: Készleten
Nyilvántartás: 3220

Ő volt a magyar motorkerékpársport igazi virtuóza, aki huszonhét bajnokságot tudott nyerni terepen és betonon, sorozatban diadalmaskodott a nemzetközi futamokon itthon éppúgy, mint a világ legveszélyesebb körének tartott nürburgringi pályán, akit respektált minden versenytársa, függetlenül attól, hogy a Népligetben vagy Assenben, Spában, Hockenheimben találkoztak.Szabó II László még életében legenda lett.

Beletartozott abba a körbe, akik a magyar közönség kedvencei voltak a hatvanas években. Nem egyszerűen versenyző volt, hanem megszállott versenyző. Ez sikereinek titka. Csepellel kezdte, Yamahával végezte, de a két motor között eltelt másfél évtized MZ-vel. Emiatt Szabó II László története az MZ versenymotorok története is. Ebből a könyvből megismerhetjük egy kiváló sportember sok nehéz pillanattal és szép sikerekkel fűszerezett pályafutása mellett a magyar és a nemzetközi sportélet fontosabb eseményeit, és a versenymotorokat készítő üzemek tevékenységét is. Ezek a kitérők elengedhetetlenek ahhoz, hogy jobban értsük mindazt, ami a sokáig első számú magyar motorversenyzővel történt 1954 és 1973 között.

A több száz verseny-és portréfotóval illusztrált könyv a hazai motorsport egyik legnagyobb alakjának életét mutatja be.